Stowarzyszenie LO

Matura 2018

Rekrutacja 2017/2018

Tegoroczne udane Swięto Liczby Pi za nami, 2016

14 marca- Święto Liczby π - to data bez wątpienia znana każdemu matematykowi. W naszej szkole już od kilku lat klasy uniwersyteckie matematyczne stają tego dnia do zaciętej rywalizacji w różnego rodzaju konkurencjach. Tegoroczne obchody święta odbyły się w konwencji fantasy and science fiction. Poszczególne klasy reprezentowały wybrany film tego gatunku: 1a: Harry Potter 1b: Gwiezdne Wojny  2a: Opowieści z Narnii 3b: Władca Pierścieni.
W tym roku zadaniami uczestników były: bieg logiczny, recytacja rozwinięcia dziesiętnego liczby π, przygotowanie wykładu z wybranej dziedziny matematyki, a także odegranie scenek filmowych związanych z tematyką Ludolfiny. Dodatkowo oceniane były stroje oraz przygotowane specjalne na to wydarzenie hymny klas, biorących udział w rywalizacji. Ogromną furorę zrobił robot R2D2 towarzyszący klasie 1b.
Jak co roku w trakcie obchodów Światowego Dnia Liczby Pi została przyznana specjalna nagroda dla Matematyka Roku, której laureatem został Piotr Seemann z klasy 3b.
Po zaciętej i przede wszystkim wyrównanej rywalizacji najlepszą z klas okazała się klasa 3b.
Na kolejnych miejscach uplasowały się kolejno klasa 2a, 1b oraz 1a.
Szczęśliwi wygrani otrzymali upominki i wszyscy w fantastycznych nastrojach wrócili do domów.

Zobacz fotoreportaż.

Całość obchodów święta przygotowała klasa 2b pod opieką pań Agnieszki Król i Anny Jankowskiej.

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w naszej szkole, 2015

Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi - wiele szkół na świecie obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina. W naszej szkole, jak zwykle do rywalizacji stanęły klasy uniwersyteckie oraz klasy 1d, 2j i 2k, które również realizują rozszerzenie matematyczne. W zaciętej walce - recytując z pamięci rozwinięcie liczby pi, rozwiązując zadania logiczne i matematyczne, wygrała klasa 1b.

Obecny rekord szkoły w recytacji liczby pi wynosi 666 miejsc po przecinku. Zobacz fotoreportaż.

Szkolne obchody Światowego Dnia Liczby π, 2014

14 marca nasze liceum świętowało Dzień Liczby π. W uroczystościach zorganizowanych przez klasę IIb wraz z p. Urszulą Pietyrą i p. Anną Jankowską udział wzięły klasy: Ia, Ib, IIj, IIk, IIIb i IIIf.
Znakomicie przygotowani uczniowie rywalizowali w konkurencjach matematycznych oraz artystycznych.
Tytuł Matematyka Roku otrzymali tym razem aż dwaj uczniowie, którzy zdobyli identyczną liczbę punktów za sukcesy w konkursach matematycznych.
Są to:

Paweł Dyrlaga z IIIb:
● Uczestnik zawodów okręgowych Olimpiady Matematycznej,
● Finalista Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH,
● Laureat Śląskiego Konkursu Matematycznego,
● II miejsce w Konkursie Logicznym,

Lechosław Grochowski z IIb:
● Uczestnik zawodów okręgowych Olimpiady Matematycznej,
● Dwukrotny finalista Śląskiego Konkursu Matematycznego,
● Finalista Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Lechosław Grochowski wygłosił wspaniały wykład pt. "Obliczanie wartości liczby π domowym sposobem".

● Konkurs recytacji cyfr rozwinięcia liczby π wygrał Adam Jagosz z III b, który zapamiętał 385 cyfr
i wyśpiewał je dla nas, grając na gitarze.
● Rekord szkoły pobił ponownie Łukasz Dunat, recytując poza konkursem aż 888 cyfr rozwinięcia. Gratulacje!!!
● Konkurs grupowy na recytację rozwinięcia wygrała klasa III f.
● Bieg logiczny oraz Quiz matematyczny “NerdCup 2014” zwyciężyła klasa III b.
● Konkurs artystyczny wygrała klasa I b.
● Konkursy na wykonanie modelu liczby π oraz na prezentację drużyny i doping wygrały ex aequo
klasy I a i III f.
● W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła klasa III f, otrzymując trofeum po raz trzeci z rzędu!

Ogromne gratulacje!          Fotoreportaż

Migawki