Stowarzyszenie LO

110 lat LO

Matura 2018

Rekrutacja 2017/2018

VIII Międzynarodowy Dzień Ziemi w I LO w Żywcu, 2017

21.04.2017 r. w naszej szkole odbył się VIII Międzynarodowy Dzień Ziemi. Obchody przygotowała kl. 2a pod kierunkiem wychowawcy, p. Jacka Seweryna. Tegorocznym hasłem przewodnim spotkania było: Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno.
Wspólnie z klasami 1a, 1b, 1d i 2e mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności oraz wiedzę na temat Ziemi – naszej błękitnej planety. Impreza rozpoczęła się od przywitania klas oraz przedstawienia hymnu przygotowanego przez każdą z nich. Następnie uczniowie obejrzeli krótki filmik o ratowaniu Ziemi autorstwa kl. 2a. Kolejnym etapem spotkania była część konkursowa, w której klasy mialy możliwość zaprezentowania swojej wiedzy oraz umiejętności.
Przeprowadzono rywalizację w interesujących konkurencjach m.in.: przedstawienie strojów wykonanych przez daną klasę, scenka dotycząca żywiołów, „Postaw na Ziemię” ( prowadzący: Szymon Duraj i Dawid Kołodziej), „7 sekund” (prowadzący: Szymon Pawlus), „Kompas” (prowadzący: Aleksandra Pach, Edyta Czechowska, Emila Ciurla i Natalia Czerwieniec), desery nawiązujące do żywiołów. Zmagania uczestników oceniane były przez jury, w którego skład wchodzili uczniowie: Natalia Firlej, Ewa Słupska i Paweł Seemann. Całą imprezę prowadziły Elżbieta Omyła, Katarzyna Bąk, Karolina Kupczak, Marta Jasek i Aleksandra Wnętrzak.
W generalnej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęła kl. 2e - została uhonorowawna symboliczną statuetką z okazji VIII Międzynarodowego Dnia Ziemi. Wyróżnienia otrzymały pozostałe klasy uczestniczące w spotkaniu a także uczestnicy indywidualnych konkursów.
Naszym gościem specjalnym VIII Międzynarodowego Dnia Ziemi był miłośnik przyrody, p. Józef Worek, który zaprezentował prelekcję „Lasy Żywiecczyzny”.

Klasa 2a serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz współpracę, p. Józefowi Workowi za przedstawienie interesującej prezentacji oraz naszemu wychowawcy p. Jackowi Sewerynowi a także wychowawcom klas uczestniczących w imprezie za nadzorowanie naszych prac oraz opiekę.
Do zobaczenia za rok!
Organizatorzy

Międzynarodowy Dzień Ziemi w I LO w Żywcu, 2015

17 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się corocznie organizowany „Dzień Ziemi”, w tym roku został on przygotowany przez klasę IIK pod przewodnictwem prof. Małgorzaty Mrózek. Wspólnie z klasami: 1E, 1G, 2C, 2H oraz zeszłorocznymi organizatorami 3C zaprezentowaliśmy swoje umiejętności oraz wiedzę, przy okazji świetnie się bawiąc.
Impreza rozpoczęła się od prelekcji na temat „Wyprawy marzeń Przyrodników i Geografów I LO”, w której prof. Jacek Seweryn opowiadał o wspólnie odbytych wycieczkach z uczniami naszej szkoły. Następnie przeszliśmy do części konkursowej, w której klasy zaprezentowały swoją kreatywność. Konkursy, w których klasy prowadziły rywalizacje to: 

1. Pokaz mody stworzony z materiałów z recyklingu.
2. Układanka puzzli na czas z obiektami geograficznymi.
3. Quiz geograficzny „1 z 5”.
4. Konkurs niespodzianka - polegał na segregowaniu śmieci do odpowiednich pojemników.
5. Określanie położenia geograficznego.
6. Wykonanie modelu Ziemi.
7. Przestawienie teatralne dotyczące ekologii.

Zmagania klas oceniane były przez jury, w którym stanowili: prof. Agnieszka Fluder, prof. Wojciech Wieczorek oraz absolwent szkoły Damian Piecha. W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęła klasa 2C. 
Klasa IIK chciałaby serdecznie podziękować wszystkim uczniom za zaangażowanie, jury za pracę w komisji, prof. Jackowi Sewerynowi za interesującą prezentację, a przede wszystkim naszej wychowawczyni prof. Małgorzacie Mrózek za cierpliwość i trud włożony w to przedsięwzięcie. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy!

Justyna Stawarz IIK

Fotoreportaż

Międzynarodowy Dzień Ziemi w I LO w Żywcu, 2014

14.04.2014 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi (na całym świecie corocznie obchodzonego 22 kwietnia, gdy na całej planecie dzień trwa tyle samo co noc; święto ustanowione przez ONZ). Impreza została zorganizowana przez klasę 2c (matematyczno–przyrodniczą), uczestniczyły kl. 1g, 1k, 1a, 2g, 3g oraz zaproszeni goście.

Podczas spotkania m.in. odbył się konkurs „Najlepszy kontynent roku”, którego celem było atrakcyjne przedstawienie wybranego kontynentu. Tytuł ten jednomyślnie zdobyła Azja,  zaprezentowana przez kl.1k. Zwróciła uwagę pomysłowość kl. 1g, której wierszyk o Ameryce Południowej zostanie przez nas na długo zapamiętany. Ponadto wykład na temat flory i fauny Żywiecczyzny wygłosił Pan Józef  Worek, Nadleśniczy Nadleśnictwa Ujsoły. W towarzyszącym wydarzeniu konkursie fotograficznym „Przyroda Polska” I miejsce zdobyła Aleksandra Pytlarz.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę!
kl. 2c wraz z wychowawcą, p. Jackiem Sewerynem

Galeria

Migawki

Licznik

5088363
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
Poprzedni miesiąc:
Od 1 marca 2014:
20
44
64
268
24392
5088363

Twoje IP: 34.229.131.158
Dziś jest: 06-06-2023