Stowarzyszenie LO

110 lat LO

Matura 2018

Rekrutacja 2017/2018

Szkolny Klub Europejski "Kopernik" zaprosił nas na ŚWIĘTO MUZYKI na żywiecki rynek, 2016

I część Święta Muzyki miała miejsce w auli szkoły, II – rozpoczęła się zaraz po wybrzmieniu hejnału na żywieckim rynku. Nasi soliści oraz zespoły muzyczne wystąpili przed publicznością, którą tworzyli mieszkańcy Żywca i okolic, turyści i goście letnich ogródków przy kawiarniach. Oklaskiwali ich pozostali licealiści, którzy przyszli tu posłuchać młodych talentów z Kopernika. W pełnym słońcu śpiewali i grali: Ania Magiera, Ola Barglik, Agnieszka Stasica i Maciek Urbaniec, Wiktor Słonka, Kasia Sołtysik i Tomek Staszkiewicz, Tymoteusz Dudys, Karolina Biernat i Kamil Worek, potem solistki Ania Kaznocha, Wiktoria Kudzia, Agnieszka Dziki, na skrzypcach zagrała Zuzia Łoboda, następnie słuchaliśmy Marty Jasek, Dominiki Wrzeszcz, Agnieszki Dziki, gościnnie wystąpiła też Kinga Tomala z Gimnazjum nr 2 w Żywcu, swój repertuar przedstawił Maciek Pępek.  

Dziękujemy Szkolnemu Klubowi Europejskiemu za przygotowanie imprezy i rokroczne rozpropagowywanie Święta Muzyki, ustalonego przed laty we Francji (fr. Fête de la Musique) i bardzo rozpowszechnionego w tym kraju oraz w innych państwach na całym świecie. Specjalne podziękowania składamy romanistce, p. Beacie Fałdrowicz, opiekunce Klubu. Czekamy na podobną imprezę za równy rok w pierwszy dzień lata! 

 

Kopernik "robi muzykę", 2015

Jak co roku Szkolny Klub Europejski "Kopernik", tym razem we współpracy z Samorządem Uczniowskim naszego liceum, zorganizował obchody Święta Muzyki.
Jest to impreza cykliczna, która narodziła się we Francji w roku 1980, a która obecnie odbywa się w wielu krajach europejskich 21 czerwca - pierwszego dnia lata. Święto to ma na celu promocję muzyki dokonywaną w dwojaki sposób: zgodnie ze swoim oryginalnym hasłem ("Róbcie muzykę!") zachęca ono muzyków do spontanicznego wyrażenia się na ulicach miast i w miejscach publicznych poprzez organizowanie przez nich licznych darmowych koncertów i spontanicznych występów amatorów jak i profesjonalistów, daje również szerokiej publiczności dostęp do muzyki każdego rodzaju i stylu: od muzyki poważnej do muzyki rozrywkowej.
W tym roku celebrowaliśmy Święto Muzyki 22 czerwca (2015 r.). Kilkunastu artystów z klas pierwszych i drugich oraz Kuba Stabrowski, tegoroczny absolwent naszej szkoły, zaprezentowali się przed licznie zebraną publicznością, która między występami artystycznymi mogła obejrzeć prezentacje przygotowane przez uczestników projektu Euroscola 2015.

Dziękujemy wszystkim artystom za piękne występy.

Fotoreportaż ze Święta Muzyki 2015 - zobacz.

Beata Fałdrowicz, opiekun SKE "Kopernik"

Migawki

Licznik

5088411
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
Poprzedni miesiąc:
Od 1 marca 2014:
68
44
112
316
24392
5088411

Twoje IP: 34.229.131.158
Dziś jest: 06-06-2023