Stowarzyszenie LO

110 lat LO

Matura 2018

Rekrutacja 2017/2018

Nasi uczniowie wezmą udział w projekcie filmowym

W I LO im. Mikołaja Kopernika w Żywcu od dwóch lat działa aktywnie koło teatralne pod kierunkiem Pani mgr Agnieszki Fluder. Właśnie uczniowie z tego koła wezmą udział w nowym projekcie filmowym Szymona J. Wróbla pt.: „Ojciec, czyli o Pieronku”. Młodzi adepci sztuki teatralnej w ramach przygotowań do projektu Sz. J. Wróbla spotkali się z młodym aktorem Mateuszem Zagórskim. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o egzaminach, studiach aktorskich, scenicznych doświadczeniach oraz uzyskać informacje przydatne w aktorskich zmaganiach z tekstami. Mowa była również o samym projekcie „Ojciec, czyli o Pieronku”.
Zdjęcia do filmu będą wykonywane w budynku I LO im. M. Kopernika w Żywcu, a w samym dokumencie zagrają nasi uczniowie oraz Mateusz, który spotkał się z młodzieżą.

Pan Szymon Wróbel składa podziękowania zarówno Dyrekcji jak i wszystkim zaangażowanym w koło teatralne w „Koperniku” za bardzo pozytywną reakcję na Jego pomysł. Podkreśla, że ma wielki sentyment do naszej szkoły, że było to dla niego ważne miejsce. Cieszy się, że właśnie tu powstaną zdjęcia do Jego nowego filmu. Warto dodać że bp. Pieronek również jest absolwentem naszej szkoły.
W dniu 23 maja w Teatrze Starym w Krakowie rozpoczęły się zdjęcia do filmu „Ojciec, czyli o Pieronku”, a kolejne na terenie Żywiecczyzny powstaną najprawdopodobniej w czerwcu br.

Czytaj więcej na Super-Nowa.

Migawki

Licznik

4969755
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
Poprzedni miesiąc:
Od 1 marca 2014:
371
184
856
371
3884
4969755

Twoje IP: 3.238.72.180
Dziś jest: 01-12-2022