Stowarzyszenie LO

110 lat LO

Matura 2018

Rekrutacja 2017/2018

Spotkanie z Komornikiem Sądowym

W środę (09.03.2016 r.) gościliśmy w naszej szkole dr. Ziemowita Bielaka, Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Żorach. Uczniowie zgromadzeni w auli wysłuchali wykładu pt. Komornik Sądowy jako funkcjonariusz publiczny – zakres praw i obowiązków. Wykładowca zapoznał zgromadzonych ze specyfiką zawodu oraz podstawowymi zasadami, którymi musi się kierować na co dzień w swojej pracy. Było to już kolejne spotkanie w ramach współpracy naszego liceum z Wyższą Szkołą Finansów i Prawa w Bielsku – Białej.

Prawo własności intelektualnej - jak to działa? Wyklad w auli

18 stycznia 2016 r. w auli naszej szkoły dr Łukasz Iluk, pracownik Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku Białej wygłosił wykład pt. Prawo własności intelektualnej. W wykładzie uzupełnionym prezentacją multimedialną pracownik naukowy bielskiej szkoły wyjaśnił krok po kroku zawiłości prawa autorskiego. Był to już kolejne tego rodzaju spotkanie w ramach współpracy I LO z Wyższą Szkołą Finansów i Prawa w Bielsku Białej.

Co o cyberprzestępczości wiedzieć należy? Wykład w auli

W dniu 14.12.2015 r. w ramach współpracy naszej szkoły  z Wyższą Szkołą Finansów i Prawa w Bielsku- Białej przedstawiciel Prokuratury Okręgowej w Bielsku – Białej, Pan Jakub Jasiński wygłosił wykład pt. Cyberprzestępczość. Zwrócił on szczególną uwagę na rodzaje przestępstw i metod służących  ich zapobieganiu. Uczniowie  z klas humanistycznych o rozszerzeniu prawnym z zainteresowaniem wysłuchali wygłoszonej prelekcji.

Wkroczyliśmy na ścieżkę prawa

 

Grupa zainteresowanej młodzieży (zwłaszcza z klas realizujących edukację prawną) 20 listopada 2015 r. brała udział w spotkaniu i w wykładzie  w siedzibie Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej.  

Uczniowie poznali proces nauczania prawa na studiach i wysłuchali wykładu karnisty, Prof. dr. hab. Leszka Wilka, który przedstawił im podstawowe regulacje i pojęcia z zakresu prawa karnego. Ciekawie wskazał na ścisłe powiązania tej gałęzi prawa z kryminologią, kryminalistyką i wiktymologią (nauką zajmującą się ofiarami przestępstw).

W ten sposób zapoczątkowaliśmy współpracę I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu z Wyższą Szkołą Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Uczniowie będą uczestniczyć w kolejnych wykładach zarówno w siedzibie uczelni, jak i w siedzibie szkoły. 
Koordynatorem współpracy jest p. prof. Piotr Rypień.

(żródło fotografii: www.wsfip.edu.pl)

Migawki

Licznik

5088394
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
Poprzedni miesiąc:
Od 1 marca 2014:
51
44
95
299
24392
5088394

Twoje IP: 34.229.131.158
Dziś jest: 06-06-2023